Sağlınız için Sevgiyle
Özenle Çalışıyoruz

Sağlınız için Sevgiyle
Özenle Çalışıyoruz

Sağlınız için Sevgiyle
Özenle Çalışıyoruz

Anasayfa / Birimlerimiz

BİRİMLERİMİZ


128 Kesitli Bilgisayarlı Tomografi

Bilgisayarlı Tomografi (multislice CT-çok kesitli BT)

Siemens Somatom Definition 128 Kesitli Bilgisayarlı Tomografi

Siemens Somatom Definition, bilgisayarlı tomografide en son yenilikleri kapsayan, 128 kesitli, hızlı ve güvenli tanı koyma aracıdır. Yüksek performanslı BT teknolojileri ve görüntüleme yazılımları ile Siemens Somatom Definition daha önce görüntülenemeyen detaylar gün yüzüne çıkmaktadır. Çok kesitli BT teknolojisi, hastalıkların tanısında bizlere hızlı ve yeni imkanlar sunmaktadır. Dünyada ve Türkiye'de sayılı seçkin sağlık kuruluşlarında bulunan çok kesitli (multislice) bilgisayarlı tomografi cihazı Özel IMC Hastanesi Radyoloji Ünitesinde hastalarımızın kullanımına sunulmuştur.

Multidedektör teknolojisi sayesinde bilgisayarlı tomografi ile yüksek çözünürlükteki ince kesitler çok hızlı bir şekilde oluşturulmakta, bu sayede diğer tomografi tekniklerine kıyasla kalp dahil tüm vücudun üstün kalitede incelenmesi sağlanmaktadır. 128 kesitli bilgisayarlı tomografi üstünlüğü ile bir nefes tutumunda bütün vücut bölümleri taranabilmekte ve en kısa sürede tanıya ulaşılabilmektedir. Üstün performans ve etkin tanı imkanı ile kalp ve damarlara zarar vermeden, ağrısız ve kansız bir şekilde saniyeler içerisinde kalp anjiyografisi yapılabilmektedir.

3 boyutlu görüntüleme teknolojisi sayesinde çok kesitli bilgisayarlı tomografi; kemik kırıklarının, damar stentlerinin, ameliyat ile yerleştirilmiş eklem protezlerinin, platin ve çivilerin değerlendirilmesinde klinik uzmanların vazgeçilmez yardımcısıdır.