Sağlınız için Sevgiyle
Özenle Çalışıyoruz

Sağlınız için Sevgiyle
Özenle Çalışıyoruz

Sağlınız için Sevgiyle
Özenle Çalışıyoruz

Anasayfa / Birimlerimiz

BİRİMLERİMİZ


MR

Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRI-MR-EMAR)

Siemens Magnetom Essenza: 1,5 Tesla Modern MR

Magnetom Essenza, son teknolojik gelişmeleri barındıran, 1.5 Tesla gücünde kendini kanıtlamış kapalı bir MR sistemidir. Bünyesinde bulunan IsoCenter Matrix Coil ile hızlı ve yüksek çözünürlü görüntüler elde edilmektedir. Bu sayede rutin inceleme sürelerinde belirgin kısalma sağlanmaktadır. Kullanılan sarmal antenlerin gelişimi ile daha güçlü sinyal alınmasını sağladığından görüntülerde detay ve kalite artmaktadır. Magnetom Essenza 1,5 Tesla gücüne rağmen daha geniş tünele sahip olması nedeni ile kapalı alan korkulu (klostrofobik) hastalarda kolaylık sağlamaktadır.

MR cihazının sağladığı yüksek çözünürlük sayesinde anevrizma (damar baloncuğu) gibi damar hastalıkları, iyi-kötü huylu tümör ayırımı, epilepsi oluşumunda rol oynayabilecek birçok hastalığın tanısını kolayca koyabilmek mümkündür. En son teknoloji ile üretilen ve birçok avantajı kullanıma sunan bu cihazın hasta hareketlerine rağmen görüntü oluşturabilme yeteneği sayesinde çocuk, yaşlı ve şuuru kapalı birçok hastanın tanı ve tedavileri mümkün olmaktadır.

 

Meme MR’ı meme hastalıklarında ultrason ve mammografi ile işin içinden çıkılamayan durumlarda gittikçe artan sıklıkta kullanılmaktadır. Meme MR’ı ile memedeki kitlelerin benign/malign (iyi huylu/kötü huylu) ayırımı biyopsi ve ameliyat öncesi yapılabilmektedir. Meme MR’ı ameliyat yapılacak hastalarda kitlenin çevre dokularda ilişkisi, boyutu ve sayısını tespit edip cerrahi uzmanlarına kılavuzluk etmektedir.