Sağlınız için Sevgiyle
Özenle Çalışıyoruz

Sağlınız için Sevgiyle
Özenle Çalışıyoruz

Sağlınız için Sevgiyle
Özenle Çalışıyoruz

Anasayfa / Hasta ve Ziyaretçiler

HASTA VE ZİYARETÇİLER


Refakatçi Kuralları

AMAÇ:

Refakatçilerin uyması gereken kuralları belirlemek

 

SORUMLULAR:

Hasta/yakınları, tüm hastane çalışanları

 

TALİMAT DETAYLARI:

​ Hasta yanında refakat edecek olan hasta yakınının hastanın ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte olması istenir.

​ Tek kişilik odalarda refakatçi cinsiyeti ayrımı yapılmazken çoğul odalar için bayan hastalarda bayan, erkek hastalarda erkek refakatçi kabul edilmektedir.

​ Hasta odalarında hasta yanında refakat edecek olan hasta yakınının ihtiyaçlarını karşılayacak yeterlilikte yatak takımı mevcut olduğundan dışardan yatak takımı kabul edilmemektedir.

​ Refakatçi olarak bulunan hasta yakınına yemek servisi yapılmaktadır. Bu nedenle dışardan yemek getirmeleri kabul edilmemektedir.

​ Hastanemizde doktor vizit saatleri 08:00-09:00 ve 17:00:18-00 arasındadır. Bu saatler dışında doktorla görüşme poliklinik katında doktora ait poliklinik odasında yapılmalıdır.

​ Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hastalar için refakatçi kabul edilmez. Ziyaret saatleri “Yoğun Bakım Üniteleri Ziyaret Saatleri ve Kuralları Talimatı” nda belirtilmiştir.

​ Refakatçi kurallarına uymayan, binaya, cihazlara, eşyalara kasti zarar veren, yapılan uyarıları dikkate almayan, diğer hastaların şikayet ve rahatsızlığına sebep olan hasta refakatçileri   (hayati zorunluluk hariç) uzman doktor ve başhekim onayı ile kurumdan çıkarılabilirler.

​ Refakatçilerin uyması gereke kurallar hastanemiz web sayfasında belirtilir