Sağlınız için Sevgiyle
Özenle Çalışıyoruz

Sağlınız için Sevgiyle
Özenle Çalışıyoruz

Sağlınız için Sevgiyle
Özenle Çalışıyoruz

Anasayfa / Hekimlerimiz

HEKİMLERİMİZ


Prof. Dr. Sedat KALAYCIOĞLU

Adı Soyadı

Prof. Dr. Sedat KALAYCIOĞLU

Bölüm

Kalp ve Damar Cerrahisi

E-Posta

info@imchospital.com

Özgeçmiş

  1963 yılında Antakya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra 1980 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. 1986 Yılında Tıp Fakültesinden mezun oldu ve aynı yıl aynı fakültede Kalp ve Damar Cerrahisi İhtisasına başladı. 1992’de bu bölümden mezun oldu. Mecburi hizmetini Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinde tamamladı. 1996’da G.Ü.T.F Kalp ve Damar Cerrahisi A.D’na yardımcı doçent olarak atandı. 1999 yılında doçent unvanı aldı. 2004 yılında Profesörlüğe yükseldi.  

          Çeşitli dönemlerde yurt dışında Paris 6. Üniversiteye bağlı L’opital de La Pitie; State University of New York; Mayo Clinic; New York Columbia University Kalp Cerrahisi kliniklerinde kalp transplantasyonu ve ventriküler assist device konularında gözlem ve çalışmalarda bulundu. Yurtdışı ve yurtiçi dergilerde yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalesi bulunmaktadır.            

         Üniversiteden istifa ederek ayrılmasından günümüze kadar çeşitli özel hastanelerde çalıştı. Halen hastanemizde Kalp Damar cerrahisi klinik direktörü olarak tam zamanlı statüde görev yapmaktadır.

 

 

Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde Başlıca Yapılan Ameliyatlar

-- Koroner Bypass, (çalışan kalpte ve klasik yöntemle)

-- Kalp Kapağı tamiri ve değişimi ameliyatları

-- Aorta Anevrizma (balonlaşma) ve Diseksiyon (yırtılma) ameliyatları

-- Karın ve bacak atardamarı tıkanıklıkları

-- Varis

-- Toplardamar hastalıkları